Pociągiem do Seefeld

Pogoda ostatnimi czasy nas nie rozpieszcza, zwłaszcza w dni, które mam wolne. W ostatnią niedzielę postanowiliśmy jednak udać się do Seefeld – miasteczka położonego niespełna 20 km od Innsbrucka, które w przyszłym roku będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym.

Prawie połowa zdjęć w tym poście została zrobiona z pociągu, bowiem to właśnie podróż koleją do Seefeld jest szczególnym highlightem. Trasa prowadząca do Seefeld jest częścią Mittenwaldbahn, czyli odcinka prowadzącego przez austriackie i niemieckie Alpy – od Innsbrucka do Garmisch-Partenkirchen. Widok z pociągu zapiera w dech w piersiach – ze stolicy Tyrolu położonej na wysokości niespełna 600 m n.p.m. trakcja kolejowa prowadzi przez Hochzirl zlokalizowany na 922 m n.p.m. aż do najwyższego punktu Seefeld in Tirol na 1182 m n.p.m. Po drodze przejeżdża się przez liczne tunele, z których najdłuższy jest Martinswaldtunnel o długości 1810 m.

W Seefeld każdy znajdzie coś dla siebie – wielbiciele sportów zimowych mogą jeździć na nartach w ośrodku narciarskim Rosshütte lub Gschwandtkopf, zjeżdżać na sankach, uprawiać narciarstwo biegowe, jeździć na łyżwach, a po tych wszystkich atrakcjach będących w zasięgu ręki iść do sauny w Olympia Sport- und Kongresszentrum.

Pokrywa śnieżna robi wrażenie